Uluslararası Evden Eve Nakliyatta Tasarruf Etmenin Yolları

 

Yeni bir eve yerleşmenin zaten başlı başına bir maliyet olduğunu biliyoruz ve istiyoruz ki siz değerli müşterilerimiz en azından nakliyat konusunda tasarruf etsin. İsterdik ki yeni bir ev alırken, kiralarken veya tadilatını yaparken nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda da yardımcı olalım sizlere fakat maalesef bizim profesyonel olduğumuz tek nokta nakliyat. Diğer konularda nasıl tasarruf sağlarsınız bilmiyoruz ama taşınırken nasıl tasarruf sağlayacağınızı çok iyi biliyoruz.

Taşınırken nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda birkaç yöntem sayardık ama bu yöntemler sizi eşyalarınızdan edebilir. Sonrasında eşyalarınızı yenilemek zorunda kalabilirsiniz ki eşyaları yenilemek pek tasarruflu bir yöntem sayılmaz.

Peki, o zaman hadi bakalım neymiş bu uluslararası evden eve nakliyatta tasarruf etmenin yolları?


1-) Öncelikle fazla eşyalarınızdan kurtulun;

Çünkü tüm nakliyat şirketleri eşya miktarına göre fiyat teklifi sunarlar. Eşya miktarı derken eşyanızın sayıca ne kadar olduğunu değil nakliyat kamyonunda eşyanızın kapladığı hacimden bahsediyoruz. Yani eşyalarınız nakliyat kamyonunda ne kadar az hacim kaplarsa o kadar uygun fiyat teklifi alırsınız nakliyat firmalarından. Fazla eşyalardan kurtulmak demek işe yarar eşyaları atıp yerine yenisini almak demek değil elbette ki. Uzun zamandır kullanmadığınız evin bir köşesinde unuttuğunuz kullanmaya ihtiyaç duymadığınız eşyaların hepsinden kurtulun.  Böylelikle hem nakliyatta hem de yeni evinizde yer sıkıntısından tasarruf edin.

2-) Taşınma serüvenine erkenden başlayın;

Erkenden derken taşınma sabahından bahsetmiyoruz. Taşınmaya ilk karar verdiğiniz gün kafanızda planı çizin ve harekete geçin. Şimdi diyeceksiniz ki bu sürece erken başlamak bana ne gibi bir tasarruf sağlayacak? Öyle demeyin ne kadar erken başlarsanız çevrenizden koli ve paketleme ürünleri toplamanız o kadar kolay olur. Ve eğer büyük beyaz eşyalarınızı kendiniz paketler, kolilerseniz hem eşyalarınız tek bir çizik dahi olmadan taşınır hem de nakliyat firmaları size bir nebze de olsa indirim yapacaktır.


3-) Bazı işlere yardımcı olun;

Evet, bazı işlere yardımcı olun. Ama eğer yardımcı olmanız sizin indirim almanızı sağlamayacaksa bırakın yapmayın.

Peki, ne yapalım diye sorarsanız eğer;
-Ufak tefek eşyalarınızı,
-Kıyafetlerinizi ve
-Mutfak eşyalarınızı siz paketleyebilirsiniz.

Uluslarararası evden eve nakliyatta tasarruf etmenin yollarını aktarmaya çalıştık. Umarız yararlı olmuşuzdur.