Taşınma Serüveninde Kahramanımız Olan Koliler

Taşınma serüveninde kahramanız olan koliler. Hayatı boyunca hemen herkes en az bir kere de olsa bir taşınma serüveni atlatmıştır. Bu yüzden hepimizin çok iyi bildiği bir şey varsa o da ilk taşınma günü menüsünün lahmacun ya da pizza olduğu gerçeğidir. Çünkü hem illaki her köşe başında bir lahmacun yapar yer bulunur ya da pizza söylediğimiz zaman en fazla yarım saat içinde evimizde olur hem de pizza ve lahmacun yerken ekstra hiçbir ev eşyasına gereksinim duymayız. Peki, tamam ilk günü böyle atlattık hadi peki ya ertesi gün? ya sabah kahvaltısı? Bunları hazırlamak için muhakkak bazı eşyalara ihtiyaç duyacağız. Peki ya nerde bu eşyalar?


İşte tem da bu noktada devreye taşınma serüveninde kahramanız olan koliler devreye giriyor. Nasıl mı? Önce beni aç kolileri hazırlayarak tabi ki. Bu kolileri özellikle mutfak için hazırlamalısınız. İçerisine pratik bir şekilde yemek hazırlamanıza yardımcı olacak eşyalarınızı yerleştirin.  Hatta o gün ne pişireceğinize karar verdiyseniz eğer o malzemeleri bile koyabilirsiniz bu kolilere. Bu kolilerin içine ne konulacağını bilmiyorsanız eğer bizim size birkaç tavsiyemiz olacak;

Öncelikle bu kolileri göze çarpar şekilde hazırlayın ki diğer eşyaların arasında kaybolmasın. Hatta bu kahraman kolilerinizi kendi arabanızda taşıma gibi bir lüksünüz varsa orda taşıyın çünkü onlar en zor anınızda yardımınıza koşacaklar e o kadar ayrıcalıkları da olsun artık.


Önce beni aç kolilerinin başında elbette ki mutfak eşyaları gelecektir. Peki ya taşınma serüvenin de kahramanımız olan kolilerin içinde hangi mutfak eşyaları yer almalı?

-Tencere: Orta büyüklükte bir tencere sıcak bir çorba için veya makarna pişirmeniz için yeterli olacaktır.

-Tava: En azından sabah kahvaltısında yumurta veya menemen pişirecek bir tavanız olsun kolinizde.

-Bıçak: Basit kesme işlemleri için kullanabileceğiniz bir bıçağınız muhakkak olsun.

-Kesme Tahtası: Ne yazık ki biz annelerimiz gibi çok hamarat değiliz o yüzden ufakta olsa bir kesme tahtanız olsun.

-Geniş bir Kâse: Salata için veya bulaşıkları yıkamak için çok işinize yarayacak emin olun.

-Tahta Kaşık: Yemek yaparken karıştırmak veya tavada bir şey pişirirken çevirmek için size büyük yardımı dokunacaktır.

-Çaydanlık : Çaydanlık ve içine birkaç demlemelik çay koyulmuş poşet.

-Alüminyum folyo, yağ, tuz ve baharat bunları kolinizde bulundurabilir ya da marketten almayı tercih edebilirsiniz. Ama biz taşınmanın sebep olduğu onca masraftan sonra bir de markete para harcamayın deriz.