Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplanır ?

 

Öncelikle eşyalarını paketlemeyi son ana bırakmamaya özen gösterin. İşinizi kolaylaştırmak adına birkaç hafta önceden her süper markete ya da mahalle bakkalınıza gittiğinizde temiz kutulardan birkaç tane rica edebilirsiniz. Eğer bu yöntem size sağlıksız geliyorsa bu tür malzeme satan yerlerden hiç kullanılmamış kutular satın alabilirsiniz. Mobilyalarınızı muhafaza etmek için ise eski battaniye, havlu ya da masa örtülerinizi kullanabilirsiniz. Unutmayın ki eşyalarınızı toplamaya ne kadar erken başlarsanız işiniz bir o kadar kolaylaşacak ve son andaki telaşınız bir o kadar az olacaktır.

Ev taşırken ihtiyacınız olacak muhtemel malzemeler;

1-) Farklı ebatlarda kutular

2-) Kutuların içinde eşyalardan geriye kalan boşlukları doldurmak için içi hava dolu baloncuklu paketleme malzemesi (pıtpıt) veya köpük

3-) Koli bandı ve makas

4-) Kolilere isim vermek için etiket

5-) Mutfak malzemelerini muhafaza etmek için temiz kağıtlar. Diğer eşyalar için ise gazete veya dergi yaprakları.


Malzemeleri toparladıktan sonra sıra geldi "Taşınırken eşyalar nasıl toplanır?" sorusuna ;

Eşyalarınızı kolilerden kolayca çıkarmak için ve hangi koliyi öncelik vermeniz gerektiğini bilmeniz için kolileri paketlerken doğru adımları izlemelisiniz.


Eğer doğru bir paketleme yapmamış iseniz kolilerinizi açarken karmaşa yaşayacaksınız ve anlattığımız öneriler de işinize yaramayacak.

1- Eşyalarınızı paketlemeye oda oda ayırıp başlayın. Hangi kolinin hangi odaya ait olduğunu ve içinde nelerin bulunduğunun yazılı olduğu bir etiket hazırlayın ve yapıştırın. Eğer etiketleme işlemini yapmazsanız yeni evinizde aradığınız eşyanın hangi kolide olduğunu bulamaz ve tüm kolileri açmak zorunda kalırsınız. Üzerlerine etiket yapıştırarak hazırladığınız bu kolileri kullanacağınız odanın bir köşesine sıralayın.


2- Yeni evinizde kullanmayı düşünmediğiniz ya da artık eskidiğini düşündüğünüz eşyalardan kurtulun.


3- Yeni evinizde öncelikli ihtiyaç sırasına sahip eşyalarınız için “Önce Beni Aç” yazılı koliler hazırlayın. Sürekli ihtiyaç duyduğunuz ve elinizin altında olması gereken eşyalar bu kolilerde olsun. Çünkü yeni evinizde ilk açacağınız koliler bunlar olacak.


 

Taşınırken eşyalar nasıl toplanır?  sorusuna bu üç basit kural ile cevap vermeye çalıştık. Umarız bu üç basit kural yeni evinizde size yardımcı olur, böylece hangi kolide hangi eşyanın olduğunu bilir ve hangi kolilerin öncelikle açılacağını bir bakışta görebilirsiniz. Taşınmadan sonra ki o karmaşa olmadan yeni evinize rahat bir şekilde yerleşebilirsiniz.