Asansörlü Taşımacılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Asansörlü taşımacılık hakkında bilmeniz gerekenler in en başında gelen konu asansörlü taşımacılık nakliyelerinde sorun oluşmaz diye bir kavram yoktur. Tabi ki de size sağlayacağı birçok kolaylık olacaktır ancak asansörlü taşımacılıkta daha büyük hasarların meydana gelebileceği de göz ardı edilmemelidir.

Asansörlü taşımacılığa karar vermeden ve fiyat almadan önce binanızın asansörü taşımacılığa uygun olup olmadığını hesap etmeniz olacaktır. Evet, belki yüksek katlı binalar ve giriş ve merdivenleri eşya taşımak için uygun olmayan binalar için eşya taşımanın en kolay yöntemidir. Fakat bunun yanı sıra evinizin de asansörlü taşımaya uygun olup olmadığı da çok önemlidir. Öncelikle bunun için uygun bir çevre gereklidir çünkü asansörün binanıza yanaşması için çevrenin buna uygun olmasının da oldukça büyük önemi vardır.  Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise dairenizin balkon kapısının ya da pencerelerinin eşya çıkışı için uygun olup olmadığıdır.  Siz tüm bu şartların uygun olduğuna karar verdiniz ve asansörlü taşıma yöntemini tercih ettiniz. Yine de bu konuda taşıma firmanızın da fikrini almanızda yarar vardır. Çünkü bazen evin önünde bulunan bir ağaç bile size ekstra bir maliyet oluşturacaktır.


Asansörlü taşımacılık hakkında bilmeniz gerekenler konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer mevzu ise hangi eşyalarınızın asansörlü taşımacılık ile taşınabileceği mevzusudur. Bu sorunun cevabı ise doğrudan asansörün kurulacağı alan ile ilgili bir durumdur. Nakliyat asansörleri genel olarak çift açılır pencere veya balkonlara kuruluyor. Son zamanlar da yaygınlaşan Fransız balkonlar da işimizi bir hayli kolaylaştırıyor. Eğer asansörü balkonunuza kurduysalar balkon kapınızdan geçebilecek tüm eşyalarınız asansör yardımı ile taşınabilir. Fakat balkon kapınız pimapense beyaz eşyalarınız ve koltuk takımlarınız büyük ihtimalle bu kapıdan geçmeyecek ve bu eşyalarınız yine merdivenler kullanılarak taşınacaktır.

Eviniz de Fransız balkon ya da her iki kanadı açılan bir pencereniz var ise büyük olasılıkla bütün eşyalarınız asansörlü taşıma ile taşınacaktır. Bazen evin bir penceresi taşıma tamamlanana kadar sökülüp tekrar yerine takılabiliyor.

Son olarak asansörlü taşımacılık hakkında bilmeniz gerekenler den bir diğeri ise rüzgârlı havalarda bu yöntemi tavsiye etmemeniz olacaktır. Çünkü daha önce tecrübelerimiz doğrultusunda eşyaların uçtuğuna şahit olduk.