Uluslararası Ev Taşıma

 

 

Uluslararası Ev Taşıma bir diğer deyişle Uluslararası Evden Eve Nakliye yurtiçi taşınmalar ile karşılaştırıldığında çok farklı prosedürleri olan bir işlemdir. Bu yazı dizimizde buna biraz değineceğiz.

 

Türk toplumu eski zamanlardan beri her ne kadar göçebe bir toplum olsa da hiç kimse durduk yere taşınmak istemez ama modern zamanların olmazsa olmazlarından biri oldu artık taşınmalar, göç etmeler. bir yerden bir yere gitmeler. Sebep ne olursa olsun ister mutlu bir yuva kurmak ister iş icabı, zoraki, taşınma durumu söz konusu olunca uykularımız kaçar. Ne olacak, nasıl olacak, hangi eşyalarımı almalıyım, nasıl paketlemeliyim, zarar gelir mi, ya da hiçbir şey almayıp tekrar sıfırdan gittiğim yerden mi alırım... Gibi çeşitli sorular günlerce kafamızı kurcalar. Gittiğimiz yerden yeni yeni eşyalar almak her ne kadar heyecan verici olsa da, Yıllardır kullandığımız eşyalarımızı alışkanlıklarımızı yüzüstü bırakmak da içimizden gelmez:)

 


 

Düşündük taşındık ve taşınmaya karar verdik hem de yurt dışına, peki nasıl olacak?

 

Öncelikle gözümüzde büyütmenin anlamı yok. Belki sizin için bir ilk olacak ama şunu düşünmekte fayda var yurt dışında yaşayan birçok vatandaşımız bu süreçleri daha önce yaşadı, sonuç olarak taşınma işlemi dünyada ilk defa sizin yapacağınız bir işlem değil.

 

İlk olarak yanınızda götürmek istediğiniz eşyalarınızı belirlemekle başlayabilirsiniz işe ya da hiç düşünmeden ben komple evimi götürmek istiyorum diyebilirsiniz kestirmeden. Burada size tavsiyem olabildiğince çok eşyayı yanınızda götürmeniz olacaktır zira uluslararası taşınmalarda hazırlamanız gereken bir sürü evrak olacaktır ve uluslararası taşınma her zaman yapabileceğiniz bir işlem değildir.

 

Uluslararası ev eşyası taşınmalarında ülkeler kendi aralarında anlaşma yaptıkları ve bu her istediğiniz zaman yapamayacağınız bir işlem olduğu için olabildiğince çok eşya götürmek sizin lehinize olacaktır ki zaten uluslararası nakliye firmaları da ürününüz ne kadar hacimli ise o kadar uygun fiyat verecektir size. Eh bu kadar yazımızdan sonra komple evimizi taşımaya karar verdik diyelim.

 

 


 

 

Evimizdeki eşyaları kendimiz paket yapacak isek öncelikle ambalajının iyi olmasına özen göstermeliyiz, Çünkü  karar verdikten sonra nakliyeninilk ve önemli aşamasıdır güzel bir paketleme. Paketlemesi iyi yapılmamış bir ürünü binlerce km yol gidecek sarsılacak aracın içine öylece sıradan bir ambalaj yapıp koyamayız. Paketlemede kullanılacak malzemeler kesinlikle 1. sınıf olmalıdır.

 

Paketlemeden sonraki süreçte bir programın yapılıp eşyanızın evinizden alınmasına gelmektedir, tabi bu arada sizden istenen evraklar olacaktır taşımayı yapacak olan firmaya vereceğiniz vekâletname, pasaport fotokopileri, ikametgâh belgesi gibi. Bu evrakları da bu program dâhilinde ayarladığınızda kısa bir süreliğine eşyalarınızla vedalaşabilirsiniz. Eşyalarınız evinizden alındıktan sonra yurt dışı gümrük işlemleri yapılmak üzere gümrüğe uğrayacaktır… Gümrük evrakları kontrol eder, Tırı varış ülkesi gümrüğüne kadar yolda hiçbir şekilde açılmayacak şekilde mühürler ve eşyalarınızın yolculuğu başlar.

 

Yurtdışı gümrüğüne varan eşyalarınız Türkiye’de yapılan işlemlerin tam tersi yapılarak mühür açılır ve eşyalarınız dağıtıma hazırdır. Bir program dahilinde kapınıza kadar gelecek ürünlerinizi hasarsız ve kusursuz bir şekilde alıp güzel günlerde kullanmak artık sizin elinizdedir:)

evdenevetransport.com