İş için avrupaya taşınıyorsunuz peki ya nakliye işlemleri nasıl olacak? 

Avrupa’da faaliyet gösteren bir firmadan iş teklifi aldınız ancak taşınma konusunda şüpheleriniz varsa bu yazımızı okuyabiliriniz. 

Sizin için önemli olan eşyalarınızı belirleyin 

 Tüm eşyalarınızı Türkiye’den avrupaya götürmek oldukça maliyetli ve zorlu bir süreç olacaktır. Üstelik Türkiye’de kullandığınız eşya yada giydiğiniz kıyafeti avrupada uygun fiyata bulma imkanınızda olabilir. Bu yüzden gideceğin ülkede en hangi ürünün uygun hangi ürünün pahalı olduğunun araştırmasını yapmalısınız. Seçim konusunda kararsız iseniz aşağıdaki maddelere bir göz atın.

          1        Günlük ihtiyaçlar: Hangi eşyaların günlük yaşamınızda düzenli olarak kullandığınızı düşünün.

          2        Tercihler: Hangi eşyaların sizi mutlu ettiğini düşünün. Örneğin, bir oturma odasında bir televizyon ve bir ses sistemi olabilir.

          3        Boş zaman aktiviteleri: Hangi eşyaların boş zaman aktivitelerinizi destekleyeceğini

          4        İşlevsellik: Hangi eşyaların işlevselliği yüksek olacağını düşünün. Örneğin, bir çalışma masası olabilir.

          5        Bütçe: Hangi eşyaların Türkiye’de uygun avrupada pahalı olduğunu karşılaştırın.


Kolileme ve kategorilendirme 

          Eşyaları sınıflandırın: Öncelikle, eşyalarınızı sınıflandırın ve taşınırken hangi eşyaların hangi kolilerde olacağını belirleyin. Örneğin, mutfak eşyalarını bir kolileye, odalar için eşyaları diğer bir kolileye koyabilirsiniz. Böylece taşınırken eşyaları bulmak daha kolay hale gelecektir.

          Kolileri hazırlayın: Kolileri hazırlamak için, uygun boyutta koliler edinin. Örneğin, yüksek ve dar eşyalar için daha uzun ve ince koliler, yassı eşyalar için daha geniş ve kalın koliler tercih edebilirsiniz. Kolilerin üzerine koruyucu malzeme (örneğin, bez, havlu) yayarak, eşyaların hasar görmemesi için koruma sağlayın.

          Eşyaları kolilere yerleştirin: Eşyaları sınıflandırdıktan sonra, kolilere yerleştirin. Yüksek ve dar eşyaları yatay olarak, yassı eşyaları ise düşey olarak kolilere yerleştirin. Eşyaların yüksekliğine ve ağırlığına göre, kolilerin ağırlık dağılımını dengede tutun. Bu sayede, kolilerin ağırlığı eşit dağılmış olacak ve taşıma sırasında eşyaların hasar görme olasılığı azalacaktır.


Yükleme ve Nakliye              

          - Hafif eşyaların ağır eşyaların üstüne konulmaması: Hafif eşyalar, ağır eşyaların üstüne konulmamalıdır. Bu, hafif eşyaların zarar görmemesi için önemlidir.

          - Özel koruyucu ambalajlar: Kırılabilir eşyalar, özel koruyucu ambalajlar içinde taşınmalıdır. Örneğin, bardaklar, tabaklar ve cam eşyalar için cam koruyucu ambalajlar kullanılabilir.

          - Eşyaların doğru şekilde yüklenmesi: Eşyalar, taşınacak aracın yük kapasitesine uygun bir şekilde yüklenmelidir. Ağır eşyalar, aracın tabanına, hafif eşyalar ise üst kısımlara yerleştirilmelidir.         

          - Anlaştığınız nakliye firmasını tembihleyin. Kolilerinizin üzerine kırılabilir etiketleri yapıştırın.

          - Kolileriniz yüklendikten sonra sıkı bir şekilde sabitlendiğini kontrol ettirin.

          Nakliye yüklemesi yapıldıktan sonra mutlaka nakliye kamyonundan & tırından önce varış noktasına varın ve her şeyin kırılmadan, çizilmeden indirilip yerleştirildiğinden emin olun.

          Yukarıdaki verdiğimiz önemli bilgileri biz evdenevetransport.com olarak kendimize ilke edindik. Sizlerin eşyalarını en güvenli, en hızlı ve en titiz şekilde taşıma operasyonunu üsteleniyoruz.

          Sizlerde bizden hizmet almak için hemen iletişime geçin.

          Yeni iş hayatınızda başarılar dileriz,

          Sağlıcakla Kalın.