Türkiye'den Fransa'ya mobilya getirmek

Gönderdi Editör 20/03/2017 Son 9 Talep

Türkiye'den Fransa'ya mobilya getirmek

 

Türkiye'den Fransa'ya mobilya getirmek.Türkiye son yıllarda birçok konuda olduğu gibi mobilya sektöründe de büyük aşamalar kaydetti.Çeşitlilik ve fiyat açısından oldukça avantajlı mobilyaları Yurtdışındaki evinize götürmek tabiki sizinde hakkınız.Peki mobilyaları aldınız bundan sonra karşınıza ne gibi aşamalar çıkacak biliyormusunuz? 

Öncelikle şunu bilmelisinizki  uluslararası ticarette alışveriş yapmanız için bir firma kurmanıza veya firma olmanıza gerek yoktur.Gümrük vergisi ni ödediğiniz her  ürünü şahıs olarak alabilrsiniz.Tabi bunun ticaretini yapıyorsanız sürekli alıp bulunduğunuz yerde satıyorsanız mutlaka bir firma olmanız zorunludur.

 

Türkiye'den Fransa'ya mobilya getirmek

 

Türkiye’den aldığınız ürünler için Gümrük mevzuatına uygun olarak ihracat beyannamesi düzenlenmesi gerekmektedir.Bu beyannameyi ürünü satın aldığınız firma veya ihracat yetkisi yok bir dış ticaret firması hazırlayabilir.Bu Beyanname ile nakliye aracına yüklenen ürünler Türkiye Gümrüklerinde mühürlenir.ve Bu mühür Varış ülkesi gümrüğüne girinceye kadar hiç bir transit geçiş yapılan ülkede açılmaz varış yeri olan ülkede Mühürü açmak için Türkiyede hazırlanan beyannamenin kapatılması gerekmektedir.Beyanname nin kapatılması işlemi için az önce önce bahsettiğimiz Gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir.Bu vergi aldığınız ürün bedeli faturası üzerindeki miktarın 19% una  tekabül etmektedir.Alacağınız ürün 1000 euro  ise 190 euro Kdv si çıkacaktır.

 

Örnekleyecek olursak Türkiyeden aldığınız herhangi bir ürün için Nakliye dışında karşınıza çıkacak maliyetler şu şekildedir..

 

1.Türkiye Gümrüklerinde Beyanname açılması işlemi.

 

Bunu genelde ürünü satın aldığınız firmanı yapması tercih edilir fakat her firmanın ihracat yetki belgesi olmadığını göz önünde bulundurursak bu bir dış ticaret firmasının evrakları hazırlaması gerektiği anlamına gelir.Bunun da 100-150 euro gibi bir maliyeti olacaktır.

 

2.Yurtdışı Gümrük işlemleri ve vergisi

 

Burada da açılan beyannamenin kapatılması için yurtdışında bir gümrük firmasına vekalet vererek işlem yaptırmanız gerekecektir.Bu işlemlerin bedeli ortalama 150-200 euro civarındadır.Bunun yanında birde yukarıda bahsettiğimiz 19% gümrük vergisi ödenmesi gerekmektedir.

Özetle Türkiyeden alacağınız her ürün için firmada olsanız şahısta olsanız mutlaka gümrüğe tabidir ve bu işlemlern yapılması gerekmektedir.Ürün çeşitliliği ve fiyat avantajı açısından aldığınız ürünlere çıkacak masraflarıda ekleyerek Ürünleriniz Türkiyeden mi getirtmek yoksa bulunduğunuz Ülkedenmi tedarik etmek tamamen sizin tasarrunuza bağlıdır.Yapılacak hertürlü işlemler için Evdenevetrasnport ailesi olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.

www.evdenevetransport.com

Son 9 Talep

Battal:
16/03/2018

Slm ben sanliurfa halfeti de ev esyalarimi -oturma grubu 3-3-1-1 koltuklar, bi buzdolabi bi camasir makinasi,bir firin, bide baza yatak. Var bunlari. Halfeti argil mahalleseinden.3 rue magenta 93500 pantin. Fransaya goturme ucretimiz ne kadar olur saygilarimla iyi gunler

Canan:
15/05/2018

Merhaba turkiyeden mobilya almak istiyoruz fransaya ne kadar gelio ve kac gunde bi bilgi verebilirmisiniz

Emrah Yeşilyurt:
23/05/2018

Merhaba ben Fransa'ya ihracat yapmak istiyorum 1.sebze, meyve yiyecekler 2.Mobilya koltuk kanepe vs ürünler Yardımcı olabilecek bir kişi arıyorum saygılar .

Nurcan Oztas:
25/05/2018

2 kanepe 260X100X75cm tanesi istanbul umraniyeden Fransaya Gulf Juan tasima fiyati ve prosedur nedir

Sadik Arslan:
24/09/2018

2 takim yatak oda si 2takim oturma gurubu 2takim yemek odasi Bursa inegol d’en Fransa montlucon Nakliya fiyatiniz Nekadar ogrene bilirmiyim Saygilar

Bedri ozen:
03/10/2018

Iyiaksamlar Fransa paris te 94. Bolgede kaliyorum 1 takim oturma grubu ve 1 takim yemek odasi almak istiyorum Fiyat model zaman icin bilgi alabilirmiyim Tesekkur ederim

Bahri baser:
24/10/2018

Ben mutfak dolabi getirtmeyi dusunuyorum tezgahi ve dolaplar kurulu sekilde bunun bana getirtme maliyeti ne olur acele cvp verirseniz sevinirim

Name:
30/11/2018

2 uclu 2 birli 3 lu zigon tv alti... 12 sandalye 12 kisilik masa konsol ve konsol aynasi

Nazım:
07/02/2019

Ben ikili koltuk 2 tane tekli koltuk ve orta sepha yı fransa ya yollamak istiyorum. Bunun fiyatı kaç para olur. Teşekkürler

Talep Bırakın

LiveZilla Live Chat Software