Türkiye'den Belçika'ya mobilya getirmek

23/03/2017 Son 4 Talep

Türkiye'den Belçika'ya mobilya getirmek

 

 

Türkiye'den Belçika'ya mobilya getirmek.Türkiye son yıllarda birçok konuda olduğu gibi mobilya sektöründe de büyük aşamalar kaydetti.Çeşitlilik ve fiyat açısından oldukça avantajlı mobilyaları Yurtdışındaki evinize götürmek tabiki sizinde hakkınız.Peki mobilyaları aldınız bundan sonra karşınıza ne gibi aşamalar çıkacak biliyormusunuz? 

 

Öncelikle şunu bilmelisinizki  uluslararası alışveriş yapmanız için bir firma olmanıza gerek yoktur.Gümrük vergisi ni ödediğiniz her  tür ürünü şahıs olarak ta alabilirsiniz.Tabi bunun ticaretini yapıyorsanız sürekli alıp bulunduğunuz yerde satıyorsanız mutlaka bir firma olmanız zorunludur.

 

Türkiye'den Belçika'ya mobilya getirmek

 

 

Türkiye’den aldığınız ürünler için Gümrük mevzuatına uygun olarak ihracat beyannamesi düzenlenmesi gerekmektedir.Bu beyannameyi ürünü satın aldığınız firma veya ihracat yetkisi yok bir dış ticaret firması hazırlayabilir.Bu Beyanname ile nakliye aracına yüklenen ürünler Türkiye Gümrüklerinde mühürlenir.ve Bu mühür Varış ülkesi gümrüğüne girinceye kadar hiç bir transit geçiş yapılan ülkede açılmaz varış yeri olan ülkede Mühürü açmak için Türkiyede hazırlanan beyannamenin kapatılması gerekmektedir.Beyanname nin kapatılması işlemi için az önce önce bahsettiğimiz Gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir.Bu vergi aldığınız ürün bedeli faturası üzerindeki miktarın 19% una  tekabül etmektedir.Alacağınız ürün 1000 euro  ise 190 euro Kdv si çıkacaktır.

 

 

Örnekleyecek olursak Türkiyeden aldığınız herhangi bir ürün için Nakliye dışında karşınıza çıkacak maliyetler şu şekildedir..

 

 

1.Türkiye Gümrüklerinde Beyanname açılması işlemi.

 

 

Bunu genelde ürünü satın aldığınız firmanı yapması tercih edilir fakat her firmanın ihracat yetki belgesi olmadığını göz önünde bulundurursak bu bir dış ticaret firmasının evrakları hazırlaması gerektiği anlamına gelir.Bunun da 100-150 euro gibi bir maliyeti olacaktır.

 

 

2.Yurtdışı Gümrük işlemleri ve vergisi

 

 

Burada da açılan beyannamenin kapatılması için yurtdışında bir gümrük firmasına vekalet vererek işlem yaptırmanız gerekecektir.Bu işlemlerin bedeli ortalama 150-200 euro civarındadır.Bunun yanında birde yukarıda bahsettiğimiz 19% gümrük vergisi ödenmesi gerekmektedir.

 

Özetle Türkiyeden alacağınız her ürün için firmada olsanız şahısta olsanız mutlaka gümrüğe tabidir ve bu işlemlern yapılması gerekmektedir.Ürün çeşitliliği ve fiyat avantajı açısından aldığınız ürünlere çıkacak masraflarıda ekleyerek Ürünleriniz Türkiyeden mi getirtmek yoksa bulunduğunuz Ülkedenmi tedarik etmek tamamen sizin tasarrunuza bağlıdır.Yapılacak hertürlü işlemler için Evdenevetrasnport ailesi olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.

 

www.evdenevetransport.com

Son 4 Talep

Olcay:
09/06/2018

İstanbuldan belçikaya bi yemek takımı ve yatak odası takımı ne kadara götürülür ?

Abuzer:
01/08/2018

Slm, Ev esyasi gondermek istiyorum İstanbul Belçika 2 +1 ev esyasi mobilya ,beyaz esya yok , ne kadara fiyati olur

Rabia ürküt:
02/08/2018

Eskişehirden Belçikaya yatak odası takımı birde koltuk takımı fiyatı ne olur

EMRE BUNYAMIN:
05/10/2018

kayseriden belcikaya yada almanyanin köln sehrine yaklasik 10metre küp mobilya getirtmek istiyorum bu konuda maliyet ne kadar olur cevap verirseniz memnun olurum

Talep Bırakın

TEKLİF AL
FİYAT TEKLİFİ AL

FİYAT TEKLİFİ AL

29/05/2016 120
Yurtdışına göndermek veya yurtdışından getirmek istediğiniz ev eşyalarınız,mobilya veya başka bir ürün için teklif al....
Daha Fazla